Randy Brecker & Ada Rovatti & AMC Trio + Samuel Marinčák USA,IT,SK

Randy Brecker & Ada Rovatti & AMC Trio + Samuel Marinčák

Na Jazzinec se vrací jedna z největších legend, americký trumpetista Randy Brecker. Tentokrát ale představí i svou o třicet let mladší ženu, skvělou tenor saxofonistku Adu Rovatti.

O tom, že je Randy Brecker velmistr hry na trubku a křídlovku, svědčí dlouhý seznam jmen, se kterými hrál a kteří tvořili jazzovou historii 21. století. Zvuk jeho trubky s výrazně melodickým stylem si vybírali jazzoví i nejazzoví velikáni, až se postupem času stal Randy Brecker sám legendou a velikánem. Má na svém kontě 7 cen Grammy!! Výčtem jeho úspěchů by se dalo pokračovat ještě dlouho. S bratrem Michaelem vedli kapely Dreams a The Brecker Brothers, s nimiž přivedli na svět nejinovativnější jazz-rockové fúze v hudební historii. The Brecker Brothers vydali řadu špičkových alb, z nichž nejpopulárnější je Heavy Metal Be-bop z roku 1978 s velehitem East River. Pro svou precizní a nápaditou hru byl vyhledáván i popovými a rockovými hudebníky. Randy Brecker si tak vysloužil věhlas prací pro alba hardrockové kapely Aerosmith, písničkáře Jamese Taylora, zpěváka Eltona Johna, funkové královny Chaky Khan, soulové divy Arethy Franklin, rockové a R&B dračice Tiny Turner, ex-Beatla Ringa Starra a plejády dalších osobností. Trumpetistu můžeme slyšet i na titulech, které patří k nejvýznamnějším a nejslavnějším rockovým albům vůbec. Konkrétně Born To Run (1975) Bruce Springsteena, Brothers In Arms (1985) skupiny Dire Straits a průkopnickém Gracelandu (1986) s prvky world music Paula Simona.

Tímto koncertem navazujeme na sérii nezapomenutelných koncertů Jazzince, kde jsme spojili světové hvězdy s česko-slovenskými muzikanty. Prešovské AMC Trio už jednou na Jazzinci s Randy Breckerem vystoupilo, nyní chceme ukázat, že to rozhodně nebyla náhoda. Navíc se zde objeví v rozšířené a nezvyklé verzi.

Copyright © Alternativa pro kulturu z.s.
123movies