Justin Adams & Mauro Durante UK,IT

Justin Adams & Mauro Durante

Kytarista Justin Adams, spoluhráč Roberta Planta, nás na Jazzinci už okouzlil se svým projektem JuJu, nyní přijede spolu s italským houslistou a hráčem na rámový buben Maurem Durantem. Adamsovo sólové album Ribbons bylo zařazeno časopisem Songlines mezi nejlepších 50 alb uplynulé dekády.

Hudební cesta kytaristy Justina Adamse vedla přes post-punk, rock i blues, oproti tomu italský houslista a hráč na rámový buben (frame drum) Mauro Durante prošel cestou tradičního folklóru a tranzu jihoitalských tarantel, jejichž základy leží na obou pólech lidských emocí – zuřivosti i euforie. Justin Adams, kytarista, skladatel, člen Robert Plant & Sensational Space Shifters, producent zásadních alb Tinariwen a Rachida Tahy, na nichž vynikl Adamsův smysl pro severoafrický groove. Spolupracoval také třeba s Jah Wobble nebo Sinead O’Connor, inspirován duchem londýnské post-punkové scény.

Spolupráce Adamse s Durantem se zrodila během koncertu na legendárním festivalu Notte de Taranta v Apulii, kde vystupoval Durante společně s Ludovicem Einaudim, v jejichž vystoupení se mísily nálady přesahující melancholii tranzovních rytmů Taranty nebo blues. Durante v roce 2018 se svou kapelou Canzoniere Grecanico Salentino vystoupil na festivalu BBC Proms (na tomto koncertě hostoval i Justin Adams), kde vyhráli ocenění za nejlepší kapelu v rámci Songline Music Awards (toto ocenění je ekvivalentem k filmovým Oscarům ve světě World Music).

 

Copyright © Alternativa pro kulturu z.s.
123movies