John Scofield /solo USA

John Scofield /solo

John Scofield - solo koncert, jediný v ČR !!!

Legendární kytarista s vlastním, inovativním stylem.. Je několikanásobným držitelem Grammy a mnohokrát byl vyhlášen kytaristou roku časopisy Down Beat nebo Guitar Player. Bývá označován za pokračovatele odkazu Milese Davise (se kterým hrál) a spolupracoval s dlouhou řadou dalších kolegů, mezi nimiž jsou například Pat Metheny, Herbie Hancock, Medeski, Martin & Wood, Chet Baker , George Duke,nebo Brad Mehldau.

Některé jeho desky (Übedrjam, Up All Night) naprosto zásadně ukazují další směřování jazzových fůzí.

Na Jazzinci poprvé v ČR představí svůj nový projekt – vystoupí bez kapely - sólo koncert. Intimní koncert, kde John Scofield představí vlastní intepretaci svých oblíbených jazzových, rockových a country skladeb, stejně jako své autorské kompozice.

John Scofield říká: "Vždycky jsem při hraní na kytaru chtěl být součástí skupiny; objevovat hudbu, která vzniká, když muzikanti naslouchají jeden druhému a společně improvizují. Popravdě řečeno, doteď jsem se vyhýbal sólovým koncertům a veřejné sólové vystoupení jsem měl jen jednou v dětství. Dodnes mám někdy noční můry z představy hraní Greensleeves pro moji šestou třídu! Dostanete na pódiu takový pocit osamělosti, takže jsem neuvažoval o sólové hře na kytaru jako o prostoru pro improvizaci. A to ani nemluvím o tom, že nejsem žádný Segovia! Nicméně, hraju na kytaru už 56 let, a myslím, že je čas zkusit to sám a prozkoumat možnosti, které to dává. Trvalo mi desítky let, než jsem si uvědomil že jsem už od roku 1962každý den hrál na kytaru bez doprovodu doma nebo na hotelových pokojích! V poslední době jsem dost přemýšlel o tom, jak nabídnout večer sólové kytary, ve kterém bych ukázal své vášně můj cit. Představuji si to založené na písních, hraní jazzu, country a rokových skladeb, které mám rád, a taky na nějakých vlastních kompozicích. Mám v plánu občas použít looper, a hrát přes sebe. Připravoval jsem se skoro rok, přemýšlel novými směry, a nadšeně se těšil na budoucí představení, ovšem s trochou obav. Doufám, že si pokračování téhle cesty se mnou užijete."

Copyright © Alternativa pro kulturu z.s.