Dominic Miller Band feat. MIchal Žáček UK / CZ

Dominic Miller Band feat. MIchal Žáček

Světově uznávaný kytarista Dominic Miller, známý zejména mnohaletou spoluprací se Stingem.

Rodák z Buenos Aires platí v hudebním světě za vrcholného profesionála a jeho těsné propojení se Stingem trvá již 3 desítky let. Podílí se na Stingově produkci nejen jako kytarista, ale i jako skladatel a aranžér. Ze společné tvorby lze jmenovat především světoznámou píseň Shape Of My Heart.

Autorskou hudbu Dominica Millera v mnoha ohledech určují jeho kořeny. Narodil se v Argentině irsko-americkému páru, studoval v Anglii a dnes žije ve Francii. Jako hudebník tedy ve své tvorbě spojuje to nejlepší ze starého i nového kontinentu.

„Jsem silně ovlivněn tím, jaký má Sting smysl pro harmonii, i stylem jeho skládání textů a písní. Já zkouším to samé aplikovat do instrumentální hudby. Vyjadřuji se pomocí hudebních aranžmá,“ netají se sám Miller svou inspirací. Sting svého spoluhráče také velmi obdivuje a k jeho tvorbě se vyjádřil takto: „Kdykoliv Dominic hraje na kytaru, vytváří jedinečné barvy a celé spektrum emocí, ojedinělou architekturu ticha, melodie i resonancí. Dokáže hudbou pozvednout ducha do jiných sfér.“ Kromě Stinga spolupracoval Miller také s mnoha dalšími osobnostmi, například s Paulem Simonem, José Carrerasem, Philem Collinsem, Paulem Youngem, Manu Katchém, Chrisem Botám a dalšími.

Kapela vystoupí v tomto složení: Dominic Miller (kytara), Nicolas Fiszman (baskytara), Jason Rebello  (piano), Ziv Ravitz (bicí). Speciálním hostem bude jazzincovému publiku dobře známý instrumentalista Michal Žáček.

Copyright © Alternativa pro kulturu z.s.