Dean Brown Groove Warriors feat. Victor Wooten, Dennis Chambers, Bob Franceschini USA

Dean Brown Groove Warriors  feat. Victor Wooten, Dennis Chambers, Bob Franceschini

Absolutní superskupina, co hráč – to pojem, unikátní koncert, jedinečná záležitost!!!

Pro řadu lidí splněný sen – slyšet rytmiku Dennise Chamberse spolu s Victorem Wootenem, to je jako dotknout se jazzového Olympu. Kytarový virtuoz Dean Brown již jednou na Jazzinci hrál a my si dobře jeho kreativní a nápaditou hru pamatujeme!

Kytarista Dean Brown se v minulosti podílel na více než 200 nahrávkách, které obdržely četné nominace a 4 ceny GRAMMY vyhrály. Spolupracoval s Marcusem Millerem, The Brecker Brothers, Billy Cobhamem nebo Georgem Dukem, Joe Zawinulem a mnoha dalšími.

I saxofonista Bob Franceschini má na svém kontě velká jména. Skládal, aranžoval a nahrával pro Richarda Bona, Jennifer Lopez, Paula Simona, Tower of Power, Marcuse Millera nebo Chaka Khan. Najdete ho na více než 200 CD.

Bubeníka Dennise Chamberse můžete aktuálně zahlédnout na turné Gregory Portera nebo Mike Sterna a můžeme si ho pamatovat i z kapely Carlose Santany.

Pětinásobného vítěze GRAMMY Victora Wootena, jinak přezdívaného “Michael Jordan of the Bass”, kterého magazín Rolling Stone zařadil do žebříčku TOP 10 Bassist of ALL TIME, můžete zase slyšet na nahrávkách a vystoupení po boku Chicka Corey, Brandforda Marsalise, Stanley Clarka nebo dříve s Princem.

 

BOB FRANCESCHINI - sax

Saxofonista Bob Franceschini) se narodil v multikulturní rodině a vyrostl v NYC. Navštěvoval Střední hudební a uměleckou školu a krátce poté začal svou hudební kariéru, koncertoval, nahrával, psal, aranžoval a produkce pro přední interprety jazzu, latinského jazzu, popu, salsy, funku, R&B a World music jako jsou George Benson, Eddie Palmieri, Woody Shaw, Kenny Kirkland, Chris Botti, Tower Of Power (jen psaní a aranžování písní), Randy Brecker, Chaka Khan, Michel Camilo, Willie Colon, Ruben Blades, Richard Bona, Jennifer Lopez, a Paul Simon. Jeho první velké turné a nahrávání bylo s The Tom Browne Band za podpory Marcus Millera, Omar Hakima a Bobby Brooma. Bob hrál na saxofon a různé dřevěné dechové nástroje v mnoha televizních a filmových partiturách pro režiséry Sidney Lumeta, Paula Schradera a mnoho dalších.

Franceschini hrál na více než 200 CD.

Bob je dobře známý z jeho spolupráce s kytaristou Mikem Sternem. Spolu vystoupili i na Jazzinci!! . Nahrál na posledních pět Sternových CD nominovaných na Grammy a také dvě kritikou oceňovaná DVD.

Posledních 8 let jezdí na turné jako náhradník Boba Mintzera s legendární kapelou The Yellow Jackets a také  místo Erica Marienthala s Jeffem Lorber Fusion.

Bob byl v poslední době součástí tria s baskytaristou Victorem Wootenem, kde také vystupuje bubeník Dennis Chambers. Jejich CD TRYPNOTYX se umístilo v první desítce v iTunes několikrát od vydání v září 2017.

Bob je také známý jako pedagog. Často pořádá workshopy a mistrovské kurzy po celém světě. Má mnoho soukromých studentů i studentů přes Skype. Za posledních 7let je lektorem hudební teorie, kompozice a improvizace na „Victor Wootenovo centrum pro hudbu a přírodu “(www.vixcamps.com) v Nashville Tennessee se studenty všech věkových kategorií (8-68) z celého světa. Nejpozoruhodněji Bob spoluvede a organizuje velmi úspěšnou týdenní intenzivní akci na saxofonu W o t e n W o d s c a l e d "I n s i d e: Out s i d e S a x o p o n e zp ů t" (www.insideoutsideretreat.com), vytvořený se saxofonistou / pedagogem Bobem Reynoldsem a saxofonista / přírodovědec Bob Hemenger. V kempu byli hostující instruktoři, včetně Joshua Redman, Chris Potter, Steve Wilson, Kirk Whalum, Branford Marsalis a Jeff Coffin.

Copyright © Alternativa pro kulturu z.s.
123movies