James Harries & Petr Dvorský UK/CZ

James Harries & Petr Dvorský

Jako mladík přijel z Anglie se školní jazzovou kapelou do exotického Československa. Tehdy ještě jako saxofonista. Pak začal hrát na kytaru a zpívat – a jeho hlas začal být přirovnáván k velikánům jako je Damien Rice nebo Jeff Buckley. A samozřejmě skládal písně, koncertoval a také se zamiloval do České republiky – založil zde rodinu. A z Prahy vyráží koncertovat po Evropě, USA a třeba i Vietnamu.

A mezitím zavítal na Jazzinec 2003, kdy měli předvést spolu s Emilem Viklickým a Petrem Dvorským repertoár z jejich desky The Straight Street Session. Jenže pianista náhle onemocněl a nově zvyklé duo si muselo poradit a hodně improvizovat. A bylo to strhující. Následovaly další koncerty v různých sestavách i prostorech (např. koncert pro Gymnázium, speciální koncert s trutnovským smyčcovým orchestrem Musica Candida), ale letos se pokusíme na toto jejich 15 let staré jedinečné spojení navázat.

James mezitím skládal hudbu pro filmy, natáčel desky v USA ale i jako první muzikant nahrál album na svůj iPhone a z Trutnova odehrál i svůj internetový koncert.

Petr Dvorský je jedním z nejvytíženějších sidemanů v ČR. Absolutní spolehlivost a muzikantské intuice – to jsou hlavní devízy jeho hry. Start jeho kariéry byl hvězdný – ve formaci The Four působil třeba Karel Růžíčka junior, dnes žijící v New Yorku. A tato kapela získala v roce 1990 ocenění jazzového festivalu v Karlových Varech. A pak už to šlo jedno za druhým.

James Harries – zpěv – kytara (a možná i piano)

Petr Dvorský – kontrabas

Hlavně ale miluju koncertování, nevím, co bych bez toho vlastně dělal. Prostě ani koncerty ani děti, nic z toho pro mě neztratilo své kouzlo. Stále se mi totiž stává, že se přihodí něco magického a vznikne z toho povedený koncert, kdy je suprové publikum a tyhle krásný momenty se stanou skutečností. A to mi dává energii i inspiraci do nový tvorby… (James Haqrries, Musicserver)